• III ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

• W dniu 18 października starszaki z grupy III „Motylki”, a dokładnie 12 przedszkolaków w tym 6 dziewczynek i 6 chłopców wzięło udział w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka. Zawody odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie. Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach z innymi przedszkolami z gminy Włoszczowa. Zdobyliśmy 3 miejsce jednak to nie wystarczyło aby się zakwalifikować do kolejnego etapu. Mimo to nasze pociechy spisały się wspaniale, dały ogromny popis swoich umiejętności. Olimpiada była dla nich nowym doświadczeniem i wyzwaniem. Z medalami na szyi wrócili zmęczeni i szczęśliwi do przedszkola. Okazało się, że to nie koniec atrakcji tego dnia– w przedszkolu czekała na nich Pani Dyrektor Patrycja Dudek by pogratulować im fantastycznego udziału w olimpiadzie i wręczyć drobne upominki.

Dla nas nasze przedszkolaki są jedynymi zwycięzcami tej olimpiady. Jesteśmy bardzo dumni z tego jak dzieciaki reprezentowały nasze przedszkole.

Wszystkim olimpijczykom serdecznie gratulujemy, jesteście najlepsi!

• Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi..

W 1773 roku 14 października na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Warto dodać, że  była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Obecnie -  na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia  - 14 października obchodzimy wspomniane wyżej święto.

To wyjątkowy dzień dla pracowników oświaty, o którym nie zapomniały również dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki ubrane w odświętne stroje dziękowały swoim Paniom recytując wiersze oraz śpiewając piosenki. Nie zabrakło także wspólnych tańców
            i zabaw przy porywającej muzyce. Tego dnia padło wiele ciepłych słów oraz życzeń, dzięki czemu dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

• Sesja uzupełniająca

• Dnia17.10.2023r.(wtorek)odbędzie się uzupełniająca sesja fotograficzna dla dzieci, które były nieobecne na zdjęciach 29.09.2023r.(Sesja Jesienna).

• Śniadanie- Chleb pszenno-żytni z masłem, sałatą, kiełbasa szynkowa i pomidorem, herbata z cytryną (mąka pszenna, mleko, jaja)
        Obiad- Zupa jarzynowa z ziemniakami, spaghetti bolognese, kompot owocowy (mąka pszenna, mleko, jaja, seler)
        Podwieczorek- Mleko waniliowe – wyrób przedszkolny (mleko)
      • Śniadanie- Bułka kajzerka z masłem i dżemem, kakao / herbata z cytryną (mąka pszenna, soja, mleko, jaja)