• Regulamin elektronicznej ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu

• Regulamin elektronicznej ewidencji pobytu dziecka w Przedszkolu Samorządowym Nr 2we Włoszczowie

1.     Niniejszy dokument reguluje zasady ewidencji czasu przebywania dziecka w Przedszkolu oraz obliczania opłat za świadczenia i czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w Przedszkolu wg ustalonych stawek.

2.     Elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w Przedszkolu obowiązuje wszystkie dzieci i ich rodzicw (opiekunów prawnych) korzystające z usług Przedszkola.

3.     Elektroniczny system ewidencji pobytu w Przedszkolu rejestruje czas pobytu dziecka w przedszkolu przy użyciu kodu QR widniejacego w holu przedszkola oraz aplikacji Vulcan obecność

4.     Elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w Przedszkolu stanowi zestaw urządzeń z oprogramowaniem, które pozwalają na zapis czasu wejścia i wyjścia osoby wyposażonej w unikatowy klucz identyfikujący, który ją identyfikuje w systemie rejestrującym wejścia i wyjścia.

5.     Przyprowadzając dziecko rodzic (prawny opiekun) rejestruje to zdarzenie skanując kod QR umieszczonego w przedszkolu. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko zostało przyprowadzone lub odebrane.

6.     Odbierając dziecko z przedszkola postępuje się analogicznie jak w pkt 5 – skanując kod QR  rejestruje godzinę odbioru dziecka.

7.     Zarejestrowane informacje trafiają do oprogramowania, które zlicza czas pobytu dziecka w przedszkolu. Pracownicy przedszkola posiadają elektroniczny raport zawierający ilości godzin jakie dziecko spędziło w placówce.

8.     Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia/wyjścia dziecka, wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin pracy przedszkola (od godz. 6.30 do godz. 16.30) - z odliczeniem 5 godzin na bezpłatną realizację podstawy programowej.

9. Na podstawie zarejestrowanej obecności dziecka, automatycznie naliczana jest również ilość posiłków, zadeklarowana w Umowie o świadczenie usług Przedszkola.

10. Z procedurą zapoznani zostają wszyscy pracownicy przedszkola oraz rodzice i opiekunowie prawni.

11. Regulamin wchodzi w życie Zarządzeniem Dyrektora Przedszkola z dniem 2 stycznia 2023r.