• WIZYTA MIKOŁAJA

• Środa … szóstego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek. Nasi podopieczni bardzo starają się… „być grzecznym” i doskonale wiedzą że Mikołaj… „cały czas na nich patrzy”.Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku „ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań.Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się a w progu stanął On… Święty Mikołaj ze Śnieżynką.Mikołaj w tym roku przybył do Nas z wyjątkowym Pomocnikiem. Burmistrzem Gminy Włoszczowa Panem Grzegorzem Dziubkiem, który z miłą niespodzianką odwiedził przedszkolaki , aby osobiście złożyć im świąteczne życzenia.Wszyscy otrzymali od Świętego Mikołaja i gościa okolicznościowe upominki.Przedszkolaki pięknie dziękowały Mikołajowi i Panu Burmistrzowi recytując wierszyki , tańcząc , wręczając drobne upominki. Goście chętnie wraz z dziećmi przyłączyli się do wspólnego tańca.Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentami. Gdy tylko nasi goście się z nami pożegnali szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały. Wracając do domu z wypiekami na twarzy opowiadały swym Rodzicom o spotkaniu jakie miało miejsce w przedszkolu.

ŚWIĘTY MIKOŁAJU ,PANIE BURMISTRZU! DZIĘKUJEMY ! ZAPRASZAMY DO NAS!

• Nietypowe Andrzejki z „Zaczarowanym Globusem”

•  W czwartek dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium . Nawet najmłodsze przedszkolaki, miały okazję zajrzeć co kryje się w jego wnętrzu. Podczas kosmicznego seansu, dzieci poznały sympatyczną dziewczynkę i wraz z nią, udały się w podróż przez cztery pory roku. Przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną , która przybliżyła im nasz Układ Słoneczny oraz zjawiska astronomiczne przyczyniające się do zmian pór roku.  Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Przedszkolaki w  jednej chwili przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Był to kolejny kontakt dzieci z przestrzenią  audiowizualną, która pobudziła ich ciekawość świata i pozostawiła niezapomniane wrażenia.

• Informacja

• Dnia14.12.2023r.(czwartek) odbędzie się uzupełniająca sesja fotograficzna dla dzieci, które były nieobecne na zdjęciach 17.11.2023r.

(Sesja Kalendarze)

• Śniadanie- Chleb pszenno -żytni masłem, polędwicą, sałatą i pomidorem, herbata z cytryną (mąka pszenna, mleko, jaja)
        Obiad- Zupa jarzynowa z ziemniakami, makaron z sosem mięsnym, kompot owocowy (mąka pszenna, mleko, jaja, seler
        Podwieczorek- Jogurt truskawkowy- wyrób przedszkolny (mleko)