• Przedszkole Samorządowe Nr 2 jest już dwujęzyczne

• W roku szkolnym 2023/2024 nasze przedszkole w ramach wzbogacania oferty edukacyjnej placówki, przystąpiło do realizacji Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”, który to stanowi nowy standard w edukacji. Dzieci wychowywane są w dwujęzyczności z językiem lokalnym i globalnym - angielskim. Język angielski dzieci przyswajają w sposób naturalny, tzn. na tych samych zasadach co język ojczysty, a więc w czasie codziennych zabaw i aktywności. Codzienne zabawy realizowane są przy pomocy multimedialnych materiałów dydaktycznych (piosenki, filmy, karty obrazkowe, zabawy ruchowe, prace plastyczne i graficzne) w formie fizycznej lub cyfrowej. Program obejmuje dwa formaty „Baby Beetles” dla dzieci młodszych oraz „Tom And Keri” dla dzieci starszych. W Programie integrujemy wszystkie osoby dorosłe wokół dzieci. Zajęcia prowadzone tą metodą zapewniają stałą i systematyczną realizację haseł podstawy programowej wychowania przedszkolnego . Już po pierwszych zajęciach zobaczyliśmy wyraźne pozytywne efekty: dzieci ze wszystkich grup dysponowały pewnym zasobem słownictwa - rozumiały proste polecenia, nazywały obiekty. W grupach starszych, wśród dzieci 5-6letnich, widać było również śmiałość i naturalną chęć używania języka angielskiego. Mamy nadzieję, że taka edukacja języka angielskiego pozwoli w przyszłości absolwentom naszego przedszkola osiągnąć wysokie wyniki w nauce, ułatwi komunikację z innymi ludźmi oraz korzystanie z nowych technologii a także usprawni funkcjonowanie we współczesnym świecie.

• OGŁOSZENIE

• W dniu 30.11.2023 r. (czwartek) o godz. 9:00 nasi podopieczni będą mieli okazję odbyć fantastyczną podróż w kosmos dzięki mobilnemu planetarium

„ Zaczarowany Globus”.

W związku z tym tego dnia śniadanie podane będzie o godz.8.00

• DZiEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. W piątek, 24 listopada w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Pluszowego Misia podczas, którego każde z dzieci przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem .Podczas Dnia Pluszowego Misia prowadzone były różne zajęcia związane z pluszowymi misiami m.in. taniec z misiem, zabawy ruchowe z misiem. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne umieszczon w galerii przedszkolnej . Przedszkolaki poznały również bajki o misiach. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radości.

• Tydzień Przedsiębiorczości w Przedszkolu Samorządowym Nr 2

• W dniach  20 – 24 listopada przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie brały udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości organizowanym pod patronatem Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach. Przedsiębiorczość jest jedną z kompetencji kluczowych w przedszkolu, która dotyczy zdolności do wykorzystania szans i pomysłów przedszkolaków, dlatego należy ją rozwijać i oswajać z nią dzieci. W ramach zajęć „Zostań ekonomistą i menadżerem jak Mikołaj Kopernik” do naszego przedszkola przybyli nasi kosmiczni przyjaciele – Cosmos, Stella i Astro Cattus z planety Kopernikana, którzy przygotowali dla przedszkolaków kilka zadań do wykonania. W trakcie zajęć dzieciom została przybliżona działalność Mikołaja Kopernika, jako wybitnego uczonego. Przedszkolaki pogłębiały swoją wiedzę w zakresie rozróżniania i nazywania środków płatniczych używanych w obiegu dawniej i dziś, poszukiwały również odpowiedzi na pytania „Skąd się biorą pieniądze?” i „ Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?”. Rozwijały swoją kreatywność i zdolności manualne wykonując  oryginalne projekty skarbonek.  Ponadto dzieci z grupy IV „Puchatki” doskonaliły swoje umiejętności w zakresie posługiwania się kalendarzem oraz zegarem wykonując różne zadania przygotowane od naszych kosmicznych przyjaciół. W czwartym dniu projektu przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane za przedstawicieli różnych zawodów. Wśród profesji wybranych przez dzieci mogliśmy odnaleźć policjantów, strażaków, lekarzy, pielęgniarki, kucharzy, bankierów,  biznesmenów, stewardesy  i wiele innych. Tego dnia kolejnym interesującym wydarzeniem była wizyta rodzica jednego z przedszkolaków - Pana Krzysztofa Jędrycha – Dyrektora Oddziału Banku Santander Polska S. A. we Włoszczowie, który w ciekawy sposób przybliżył dzieciom tematykę pracy bankiera. Dzieci miały możliwość poznać różne atrybuty związane z pracą w banku, które przyniósł ze sobą nasz gość. W trakcie spotkania dzieci świetnie się bawiły i chętnie odpowiadały na zadawane  pytania. Największym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyło się przeliczanie banknotów za pomocą specjalnej maszyny.  Nasz gość aktywnie włączył się również  w realizowany w  przedszkolu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” i przeczytał dzieciom bajkę pt. „Złota rybka”. Dzieciom opowieść bardzo się podobała i nagrodziły Pana Krzysztofa gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od naszego gościa drobne upominki.

• Śniadanie- Chleb pszenno -żytni masłem, polędwicą, sałatą i pomidorem, herbata z cytryną (mąka pszenna, mleko, jaja)
        Obiad- Zupa jarzynowa z ziemniakami, makaron z sosem mięsnym, kompot owocowy (mąka pszenna, mleko, jaja, seler
        Podwieczorek- Jogurt truskawkowy- wyrób przedszkolny (mleko)
      • Śniadanie- Bułka z masłem i dżemem truskawkowym, kakao/ herbata (mąka pszenna, soja, mleko, jaja)