• Policjanci w przedszkolu

• Spotkanie przedszkolaków z policjantami

,,Policjant na skrzyżowaniu bez obawy staje
            Bo ręką zatrzyma auta i tramwaje.
            W białej czapce na ulicy ważną jest osobą.
            Dobrym okiem, bystrym słuchem
            kieruje ulicznym ruchem.”

W dniu 27 września w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

Policjanci spotkali się z młodszymi i starszymi przedszkolakami w dwóch turach, przybliżając  im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadali jak prawidłowo się po niej poruszać, jakie niebezpieczeństwa mogą ich na niej  spotkać oraz jak ich unikać. Dzieci obejrzały krótki film edukacyjny, w którym policjant - sierżant Poli uczył prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci utrwaliły również znajomość numerów alarmowych. Mundurowi wyjaśnili także, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych.

Opracowały;

B.Mikuła, E.Malinowska

• Spotkanie z muzyką

• 22 września o godz.11.00  w przedszkolu odbyło się   spotkanie z muzyką , które prowadził pan Michał Dudkiewicz znany jako  kierownik Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Tematem przewodnim spotkania  była opowieść o  wizycie w Flharmonii.  Przedszkolaki zapoznały się z obyczajami panującymi w orkiestrze oraz poznały instrymenty dęte blaszane takie jak; trąbka i tuba. Usłyszały kilka utworów muzycznych, a były to między innymi; balet "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego , utwór “Dla Elizy” Ludwika van Beethovena, który jest jednym z najbardziej znanych utworów w literaturze muzycznej oraz utwór “La Cucaracha”. Do tych utworów   akompaniował na  fortepianie pan Krzysztof Jończyk.  Kilkoro dzieci próbowało własnych sił w wydobywniu dźwięków na tubie i trąbce, co sprawiało im wiele radości i przyjemności.  Na zakończenie spotkania wybrane dzieci  akompaniowały na instrumentach perkusyjnych do "Polki Jenny Lind".

Był to miło spędzony czas , który przyczynił się do rozwijania  i rozbudzania wrażliwości muzycznej u  dzieci.

Koncert odbył się z inicjatywy dyrektora Domu Kultury we Włoszczowie pana Sylwestra Kowalskiego. Serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne.

Opracowała;

Beata Mikuła

• Sprzątanie Świata

• 16 września 2022r.   przedszkolaki z naszego przedszkola nie zapomniały o tym, że Ziemia to nasz wspólny Dom i włączyły się do udziału w największej ogólnopolskiej akcji ekologicznej  “Sprzątania Świata”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Inicjatywa ta ma na celu promowanie idei dbania o przyrodę, inicjowanie działań zmierzających do wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania świata oraz wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i wrażliwości emocjonalnej. Dzieci w tym okresie posiadają dużą   potęgę i piękno otaczającego świata, należy wzbudzać w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Udział w akcji został poprzedzony zajęciami dydaktycznymi, które przybliżyły dzieciom tematykę ekologii, segregacji śmieci i recyklingu. Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Z zapałem sprzątały, m.in. plac zabaw oraz przylegające do przedszkola tereny zielone. Jesteśmy przekonani, że udział naszych wychowanków w akcji “Sprzątania Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro. Pamiętajmy, że przykład idzie z góry i to my dorośli powinniśmy pokazywać dzieciom, jak ważne jest to, aby dbać o naszą planetę.

Opracowała:  B. Mikuła, E.Malinowska

• Zebranie Rady Rodziców

• Dnia 19.09.2022r. (tj. poniedziałek) o godz.16.30 odbędzie się zebranie przedstawicieli Rady Rodziców. Ze względu na ważność poruszanych spraw prosimy o obowiązkowe przybycie.

• Komunikat

• Ze względu na wprowadzenie przez Prezesa Rady Ministrów drugiego stopnia alarmowego – stopień BRAVO oraz CHARLIE-CRP wprowadzam do dnia

30 listopada 2022r. do godz.23.59 zakaz wstępu osobom postronnym do Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie.

Patrycja Dudek

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 2