• BEZPIECZNE WAKACJE- SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM SANEPIDU

• Wakacje to dla każdego dziecka długo wyczekiwane wydarzenie. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby podróż i pobyt nad morzem, w górach, czy też nad jeziorem były bezpieczne. Warto przed wakacyjną przygodą porozmawiać na temat bezpieczeństwa, w związku z czym 28 lipca w naszym przedszkolu gościliśmy pracownika Sanepidu. Pani Agnieszka Włodarczyk wytłumaczyła, iż dzieci podczas zabaw zapominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. To właśnie podczas wakacji rośnie liczba tragicznych wypadków, których można uniknąć uświadamiając dzieci o grożących im niebezpieczeństwach i w miarę możliwości zabezpieczyć je przed nimi. Udar i odwodnienie są również niebezpieczne, dlatego zawsze należy pamiętać o nakryciu głowy i częstym piciu wody. Poznaliśmy także fakty i mity dotyczące kleszczy i sposoby na usunięcie niechcianego intruza. Pani Agnieszka  przypomniała i podkreślała, iż bez względu na okres i miejsce w jakim się znajdujemy, zawsze należy zachowywać higienę poprzez np. częste mycie rąk.