• Przedstwienie "Wiosna już, Wielkanoc tuż, tuż..."- gr.I "Puchatki"

• Święta Wielkanocne to czas pełen radości i oczekiwania. To czas, kiedy budzi się do życia przyroda, na piękno której wszyscy z utęsknieniem czekamy, dlatego też  w Wielki Czwartek - 6 kwietnia 4-latki z gr. I „Puchatki” w pięknych, kolorowych  strojach wprowadziły całą społeczność przedszkolną w ten wiosenny i  świąteczny nastrój, przedstawiając   montaż słowno-muzyczny „Wiosna już, Wielkanoc tuż, tuż..” Przedszkolaki zapoznały się z  tradycjami i obrzędami wielkanocnymi. Przywołano długo oczekiwaną przez wszystkich wiosnę, a z nią kolorowe kwiaty, motyle, biedronki, skowronki , dostojnego bociana i długo wyczekiwane słoneczko. Wiosna w swoim koszyku przyniosła również świąteczne dary- białego baranka, kurczątko, zajączka i pisanki. W uroczystą, doniosłą atmosferę wprowadziły wszystkich piękne, rytmiczne piosenki o tradycjach wielkanocnych i pisankach. Dzieciaki zagrały na trójkątach do piosenki „W Święta biją dzwony” , zatańczyły  „Polkę wiosenną” i „Walca” z kolorowymi kwiatami .Nieodłącznym elementem dekoracji była rzeżucha i owies. Szczególną atrakcją dla publiczności był Śmingus Dyngus. Na koniec  „Puchatki” ze swoimi wychowawczyniami  życzyły wszystkim zdrowia, pomyślności, wspaniałej pogody i śmingusowej wody. Pani dyrektor Patrycja Dudek podziękowała za piękny występ i również złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Całej uroczystości towarzyszyła wiosenna, miła i radosna atmosfera. Po południu program obejrzeli Rodzice dzieciaków z gr.I.

Opracowała: Beata Mikuła i Hanna Nadgłowska

Po fantastycznym występie grupy I „Puchatki”została podsumowana zabawa
            pt. „Moje kolorowe emocje. Głównym celem zabawy była prezentacja dziecięcych emocji poprzez rożne formy aktywności technicznej. Zabawa trwała od 13.03.2023r. do 31.03.2023r. i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace zostały wystawione w holu naszego przedszkola.

Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ każda praca była ciekawa i zasługiwała na uznanie. Wyróżnieni zostali wszyscy uczestnicy zabawy, którzy z rąk Pani dyrektor otrzymali gratulacje,dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i trud włożony
            w przygotowanie prac. Mamy nadzieję, że wspólna praca sprawiła Wam dużo radości. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości oraz dziękujemy za udział w zabawie.

Opracowała: Magdalena Fidera