• Przegląd recytatorski ,,W krainie Wierszolandii”

•

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przeglądzie recytatorskim pt. ,, W krainie Wierszolandii”,   który odbędzie się w naszym Przedszkolu . Przegląd jest dwuetapowy.   W pierwszym etapie chętni uczestnicy  proszeni są o przygotowanie dowolnego  wiersza o tematyce dziecięcej  ( maksymalnie dwie zwrotki)  w domu,  z pomocą Rodziców. Wiersze będą przedstawiane na forum grupy. Z każdej zostaną wyłonione 3 osoby, które wezmą udział w drugim etapie.

I. Organizator przeglądu:

Przedszkole Samorządowe Nr 2 we Włoszczowie

II. Cele konkursu:

1.Popularyzowanie poezji dziecięcej.

2.Rozwijanie zdolności recytatorskich.

3.Zainteresowanie dzieci poezją.

4.Prezentacja umiejętności dzieci.

5.Rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności.

III. Zasady uczestnictwa:

- konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5- 6 lat (grupy: II, III, IV, V);

I ETAP:

- każda grupa wiekowa typuje troje dzieci wyłonionych podczas eliminacji wewnątrzgrupowych,

- przegląd będzie miał formę prezentacji dowolnego, krótkiego utworu poetyckiego o tematyce dziecięcej  (utwór w I etapie wybierają Rodzice);

- zgłoszenie do I etapu przeglądu należy kierować do wychowawców grup do dn. 22.05.2024r.

II ETAP:

- do udziału w II etapie przeglądu dzieci przygotowują się w domu przy wsparciu Rodziców. Dzieci otrzymują utwory do nauki od swoich wychowawców;

- II etap przeglądu recytatorskiego odbędzie się w naszym przedszkolu.

Kryteria oceny:

Jury dokona oceny według kategorii wiekowych:

- 5 latki

- 6 latki

oraz następujących kryteriów:

- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,

- interpretacja tekstu ,

- kultura słowa ,

- ogólny wyraz artystyczny(uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Nagrody dla laureatów:

Przewidziane są nagrody książkowe i dyplomy .

Nauczyciele odpowiedzialni za organizację przeglądu : Ewa Malinowska, Katarzyna Leśniewska, Marta Migoń, Magdalena Fidera.

• Drodzy Rodzice rusza rekrutacja uzupełniająca!!!

• Szanowni Państwo,uprzejmie informujemy, że  od dnia 14 maja rusza rekrutacja uzupełniająca,

Informacje na temat rekrutacji:

- rozpocznie się 14 maja 2024r. o godzinie 8:00

- zakończy się 17 maja 2024r. o godzinie 15:00

Dokumenty potrzebne do zapisu dziecka będą do pobrania w przedszkolu jak również na stronie internetowej przedszkola w zakładce:o przedszkolu -  dokumenty przedszkola.

Przypominamy Rodzicom składającym wnioski rekrutacyjne do przedszkola o konieczności dostarczenia do placówki wypełnionych załączników. Brak załącznika jest równoznaczny z brakiem naliczenia punktów za spełnianie danego kryterium.